ریحانه

ریحانه جان تا این لحظه 2 سال و 2 ماه و 5 روز سن دارد

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

امنیت

سیستم های تجارت الکترونیکی به طور طبیعی خطرات امنیتی بیشتری نسبت به سیستم های تجاری سنتی دارند ، بنابراین مهم است که سیستم های تجارت الکترونیکی در برابر این خطرات کاملاً محافظت شوند. افراد بسیار بیشتری از طریق اینترنت به تجارت الکترونیکی دسترسی دارند تا اینکه در تجارت سنتی. مشتریان ، تأمین کنندگان ، کارمندان و بسیاری دیگر روزانه از یک سیستم تجارت الکترونیکی خاص استفاده می کنن کسب و کار اینترنتی د و انتظار دارند اطلاعات محرمانه آنها ایمن بماند. یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیت تجارت الکترونیکی هکرها است. برخی از نگرانی های مشترک امنیتی در مورد تجارت الکترونیکی شامل محرمانه بودن و محرمانه بودن اطلاعات کسب و کار و مشتری ، اصالت داده و یکپارچگی داده است. برخی از روشهای حفاظت از امنیت تجارت الکترونیکی و ایمن سازی اطلاعات شامل اقدامات امنیتی فیزیکی و همچنین ذخیره اطلاعات ، انتقال داده ، نرم افزار ضد ویروس ، فایروال ها و رمزگذاری می باشد. فقط چند. 9،10

 

رازداری و محرمانه بودن

محرمانه بودن میزانی است که شرکتها اطلاعات شخصی خود را در اختیار سایر شرکتها و افراد قرار می دهند .11 در هر مشاغل ، اطلاعات محرمانه باید ایمن نگه داشته شود و فقط باید برای گیرنده مورد نظر در دسترس باشد. با این حال ، وقتی صحبت از تجارت الکترونیکی به طور خاص انجام می شود ، حتی دشوارتر می شود. حفاظت از این اطلاعات به معنای محافظت از کلیه سوابق و پرونده های الکترونیکی در برابر دسترسی غیر مجاز و همچنین اطمینان از انتقال و ذخیره سازی امن داده ها است. ابزارهایی مانند رمزگذاری و فایروال ها این نگرانی خاص را در تجارت الکترونیکی برطرف می کنند 10.

 

اعتبار

معاملات تجارت الکترونیکی به دلیل سهولت ویرایش و کپی اطلاعات الکترونیکی ، چالش های بیشتری در ایجاد اصالت ایجاد می کنند. در یک معامله تجارت الکترونیکی ، هر دو طرف می خواهند اطمینان حاصل کنند که طرف مقابل همان چیزی است که آنها می گویند ، به ویژه هنگامی که مشتری سفارش می دهد و سپس پرداخت را به صورت الکترونیکی ارائه می دهد. یک روش معمول برای اطمینان از این امر ، محدود کردن دسترسی به شبکه یا اشخاص ثالث قابل اعتماد با استفاده از فناوری شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. هنگام استفاده از ترکیبی از تکنیک ها ، ایجاد اصالت از اهمیت بیشتری برخوردار است و این روش ها شامل تأیید "چیزی که می دانید" (به عنوان مثال رمز عبور یا PIN) ، "چیزی" که نیاز دارید »(مثلاً یک کارت اعتباری) یا« چیزی که هستید »(یعنی امضاهای دیجیتالی یا روش های تشخیص گفتار). با این حال ، بارها در تجارت الکترونیکی ، "چیزی که هستید" با بررسی "چیزی که دارید" (یعنی کارت اعتباری) و "چیزی که می دانید" کاملاً تأیید می شود ( شماره کارت خریدار) 10.

 

یکپارچگی داده

یکپارچگی داده ها به این س answersال پاسخ می دهد "آیا می توان به هر روشی اطلاعات را تغییر داد یا خراب کرد؟" این منجر به اطمینان می شود که پیام دریافتی با پیام ارسالی یکسان است. یک کسب و کار باید اطمینان داشته باشد که داده ها در حمل و نقل تغییر نمی کند ، چه به صورت عمدی و چه به طور تصادفی. برای کمک به یکپارچگی داده ها ، فایروال ها از داده های ذخیره شده در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می کنند ، در حالی که پشتیبان گیری از داده ها در صورت آسیب دیدن داده ها یا تجهیزات ، امکان بازیابی را فراهم می کند.

 

عدم انکار

این نگرانی مربوط به وجود شواهد در معامله است. یک کسب و کار باید اطمینان داشته باشد که طرف گیرنده یا خریدار نمی توانند منکر وقوع معامله شوند ، این بدان معنی است که شواهد کافی برای اثبات معامله دارند. یکی از راه های مبارزه با عدم انکار استفاده از امضاهای دیجیتالی است .10 امضای دیجیتالی نه تنها اطمینان از امضای الکترونیکی پیام یا سندی توسط شخص را تضمین می کند ، بلکه امضای دیجیتالی را فقط شخص می تواند ایجاد کند. یک فرد مجرد ، همچنین تضمین می کند که این شخص بعداً نمی تواند امضای خود را انکار کند. ضروری]


تاریخ : 13 آذر 1399 - 00:02 | توسط : anlin24 | بازدید : 40 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام