ریحانه

ریحانه جان تا این لحظه 2 سال و 1 ماه و 20 روز سن دارد

لپ تاپ چیست

لپ تاپ یا رایانه لپ تاپ یک رایانه شخصی قابل حمل کوچک (PC) با فاکتور شکل "تاشو" است ، به طور معمول دارای یک صفحه نمایش LCD یا LED کامپیوتر نازک در قسمت داخلی درب بالای تاشو و یک صفحه کلید عددی در داخل است. از درب پایین تاشو برای استفاده از رایانه باز می شود. لپ تاپ ها برای حمل و نقل بسته می شوند و بنابراین برای استفاده در تلفن همراه مناسب هستند. [1] نام آن از دامان می آید ، زیرا تصور می شود هنگام استفاده از آن روی دامان قرار می گیرد. اگرچه در اصل بین لپ تاپ ها و نوت بوک ها تمایزی وجود داشت (اولی بزرگتر و سنگین تر از دومی بود) ، اما از سال 2014 ، اغلب دیگر هیچ تفاوتی وجود ندارد. امروزه از لپ تاپ ها معمولاً در تنظیمات مختلفی مانند محل کار ، آموزش ، برای انجام بازی ها ، وبگردی ، چندرسانه ای شخصی و استفاده عمومی از رایانه های خانگی استفاده می شود.

لپ تاپ ها تمام اجزای ورودی / خروجی و قابلیت های یک رایانه رومیزی را شامل می شوند ، از جمله صفحه نمایش ، بلندگوهای کوچک ، صفحه کلید ، دستگاه ذخیره اطلاعات ، گاهی اوقات درایو دیسک نوری ، دستگاه های اشاره گر (مانند صفحه لمسی یا صفحه لمسی) با یک عامل سیستم ، یک پردازنده و حافظه را به یک واحد واحد تبدیل می کند. بیشتر لپ تاپ های مدرن از وب کم و میکروفون داخلی استفاده می کنند ، در حالی که بسیاری از آنها دارای صفحه نمایش لمسی نیز هستند. لپ تاپ ها می توانند از طریق باتری داخلی و یا از طریق منبع تغذیه خارجی از آداپتور برق تغذیه شوند. مشخصات سخت افزار ، مانند سرعت پردازنده و ظرفیت حافظه ، به طور قابل توجهی بین انواع مختلف ، مدل ها و نقاط قیمت متفاوت است.

عناصر طراحی ، فاکتور فرم و ساخت نیز بسته به کاربرد مورد نظر می توانند به طور قابل توجهی بین مدل ها متفاوت باشند. نمونه هایی از مدل های تخصصی لپ تاپ ها شامل نوت بوک های مقاوم برای استفاده در مصارف ساختمانی یا نظامی و همچنین لپ تاپ های کم هزینه تولید از جمله لپ تاپ های One Laptop per Child (OLPC) است که دارای ویژگی هایی مانند شارژ خورشیدی و اجزای نیمه انعطاف پذیر است. در بیشتر رایانه های لپ تاپ یافت می شود. رایانه های قابل حمل ، که بعداً به لپ تاپ های مدرن تبدیل شدند ، در ابتدا یک بازار کوچک شناخته می شدند ، بیشتر برای برنامه های کاربردی تخصصی ، مانند نظامی ، حسابداران یا نمایندگان فروش مسافرتی. همانطور که رایانه های قابل حمل به لپ تاپ مدرن تبدیل می شوند ، برای اهداف مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. 

https://laptopscreenshop.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Laptop


تاریخ : 12 اسفند 1399 - 16:03 | توسط : anlin24 | بازدید : 16 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام