ریحانه

ریحانه جان تا این لحظه 2 سال و 1 ماه و 20 روز سن دارد

لپ تاپ چیست

لپ تاپ یا رایانه لپ تاپ یک رایانه شخصی قابل حمل کوچک (PC) با فاکتور شکل "تاشو" است ، به طور معمول دارای یک صفحه نمایش LCD یا LED کامپیوتر نازک در قسمت داخلی درب بالای تاشو و یک صفحه کلید عددی در داخل است. از درب پایین تاشو برای استفاده از رایانه باز می شود. لپ تاپ ها برای حمل و نقل بسته می شوند و بنابراین برای استفاده در تلفن همراه مناسب هستند. [1] نام آن از دامان می آید ، زیرا تصور می شود هنگام استفاده از آن روی دامان قرار می گیرد. اگرچه در اصل بین لپ تاپ ها و نوت بوک ها تمایزی وجود داشت (اولی بزرگتر و سنگین تر از دومی بود) ، اما از سال 2014 ، اغلب دیگر هیچ تفاوتی وجود ندارد. امروزه از لپ تاپ ها معمولاً در تنظیمات مختلفی مانند محل کار ، آموزش ، برای انجام بازی ها ، وبگردی ، چندرسانه ای شخصی و استفاده عمومی از رایانه های خانگی استفاده می شود.

لپ تاپ ها تمام اجزای ورودی / خروجی و قابلیت های یک رایانه رومیزی را شامل می شوند ، از جمله صفحه نمایش ، بلندگوهای کوچک ، صفحه کلید ، دستگاه ذخیره اطلاعات ، گاهی اوقات درایو دیسک نوری ، دستگاه های اشاره گر (مانند صفحه لمسی یا صفحه لمسی) با یک عامل سیستم ، یک پردازنده و حافظه را به یک واحد واحد تبدیل می کند. بیشتر لپ تاپ های مدرن از وب کم و میکروفون داخلی استفاده می کنند ، در حالی که بسیاری از آنها دارای صفحه نمایش لمسی نیز هستند. لپ تاپ ها می توانند از طریق باتری داخلی و یا از طریق منبع تغذیه خارجی از آداپتور برق تغذیه شوند. مشخصات سخت افزار ، مانند سرعت پردازنده و ظرفیت حافظه ، به طور قابل توجهی بین انواع مختلف ، مدل ها و نقاط قیمت متفاوت است.

عناصر طراحی ، فاکتور فرم و ساخت نیز بسته به کاربرد مورد نظر می توانند به طور قابل توجهی بین مدل ها متفاوت باشند. نمونه هایی از مدل های تخصصی لپ تاپ ها شامل نوت بوک های مقاوم برای استفاده در مصارف ساختمانی یا نظامی و همچنین لپ تاپ های کم هزینه تولید از جمله لپ تاپ های One Laptop per Child (OLPC) است که دارای ویژگی هایی مانند شارژ خورشیدی و اجزای نیمه انعطاف پذیر است. در بیشتر رایانه های لپ تاپ یافت می شود. رایانه های قابل حمل ، که بعداً به لپ تاپ های مدرن تبدیل شدند ، در ابتدا یک بازار کوچک شناخته می شدند ، بیشتر برای برنامه های کاربردی تخصصی ، مانند نظامی ، حسابداران یا نمایندگان فروش مسافرتی. همانطور که رایانه های قابل حمل به لپ تاپ مدرن تبدیل می شوند ، برای اهداف مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. 

https://laptopscreenshop.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Laptop


تاریخ : 12 اسفند 1399 - 16:03 | توسط : anlin24 | بازدید : 16 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

ایده های کسب و کار اینترنتی

تجارت الکترونیکی نوعی تجارت است.

عمل تجاری به منزله معامله ای است که بر اساس انتقال مالکیت کالا یا خدمات در مقابل پرداخت توسط خریدار انجام می شود.

تجارت الکترونیکی "BTOC" و "BTOB" ، مستقیم یا غیرمستقیم
این خریدار می تواند هر دو باشد:

مصرف کننده نهایی (خواهیم گفت که این یک معامله BtoC: تجارت به مصرف کننده است)
از یک حرفه ای (معامله BtoB: تجارت به تجارت).
در این مورد دوم ، متخصص می تواند هر دو مورد را خریداری کند:

کالاهای تمام شده (به عنوان مثال دستگاه فتوکپی) ،
برای نیازهای خودش
یا فروش مجدد آنها ، به سایر افراد حرفه ای (فعالیت عمده فروشی) یا به مصرف کنندگان (فعالیت توزیع)
فقط کالاهای نیمه تمام ، مورد استفاده در فرآیند ساخت انجام شده توسط شرکت (به عنوان مثال: در ایرباس ، موتورها و صفحات فولادی): "خریدهای تولید"
خرده فروشی می تواند انجام شود:

زنده،
بلکه از طریق یک واسطه (به عنوان مثال: آژانس مسافرتی ، کارگزار و غیره)
یا یک مکان بازاری (به عنوان مثال: حراج ماهی).
معامله می تواند انجام شود:

با مراجعه به فروشنده یا واسطه ،
بلکه از راه دور ، که شامل فروش می شود:
تلفنی،
از طریق نمابر / نامه ،
و از طریق یک شبکه الکترونیکی.
تجارت الکترونیکی لزوماً در اینترنت انجام نمی شود
تجارت در یک شبکه باز مانند اینترنت (BtoC ، بلکه BtoB) در واقع بخشی از تجارت الکترونیکی است که معاملات انجام شده از طریق انواع مختلف کانال های رایانه ای را گرد هم می آورد.

در واقع ، اینترنت تنها کانال الکترونیکی نیست که می تواند برای انجام معاملات تجاری الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. این موارد همچنین می تواند به ویژه از طریق یک شبکه خصوصی یا از رایانه به رایانه دیگر انجام شود (به عنوان مثال سفارشات بین 2 سیستم ERP ، بسته های نرم افزاری مدیریت یکپارچه). بنابراین ، کارخانه های تولید آرد بدون هیچ گونه مداخله انسانی از نانوایی ها ، آبجوسازها و غیره سفارشات پر کردن دریافت می کنند ، به عنوان مثال ، در بخش هوانوردی نیز همین امر وجود دارد.

 

تعریف تجارت الکترونیکی
ایده های کسب و کار اینترنتی یکی از تعاملات الکترونیکی ممکن است. تجارت الکترونیکی بخشی از تجارت الکترونیکی است که دامنه آن بسیار گسترده تر است.

اتحادیه اروپا تجارت الکترونیکی BtoC را چنین تعریف می کند: "فروش کالا یا ارائه خدمات ، بدون حضور فیزیکی همزمان طرفین ، بین مصرف کننده و حرفه ای که برای انعقاد این قرارداد ، منحصراً از یک یا تکنیک های ارتباط از راه دور تر ".

فروش از راه دور شکل جدیدی از تجارت نیست. از زمان اوج دهه 1960 رشد قابل توجهی داشته است ، با این پیشنهاد که به صورت کاتالوگ ارائه می شود و از راه دور ، از طریق پست یا تلفن می توانید سفارش دهید. کانال "نمابر" از دهه 1990 و سپس "اینترنت" اضافه شده است.

با افزایش میزان نفوذ در خانوارها ، اینترنت در حال تبدیل شدن به کانال اصلی فروش از راه دور است ، بدون اینکه کانال های قدیمی مانند تلفن را کاملاً از بین ببرد.

این دستور را می توان در وب سایت انجام داد. اما سایر کانال های الکترونیکی نیز در حال توسعه هستند: پیام کوتاه ، برنامه های تلفن همراه در تلفن های هوشمند ، تبلت های لمسی ، تلویزیون های متصل و غیره


تاریخ : 12 اسفند 1399 - 16:02 | توسط : anlin24 | بازدید : 16 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

برای کار کردن به چه لپ تاپی نیاز داریم

به دلیل از دست دادن اتصال به اینترنت هنگام کار یا انجام کار مدرسه. این واقعیت باعث می شود تا دسکتاپ از نظر عملکرد و اتصال از لپ تاپ به راحتی برتری داشته باشد.

اما عملکرد در اولویت هر کاربر نیست ، خصوصاً اگر رایانه فقط برای کارهای سبک تر لازم باشد. برای وب سایت های کم مصرف مانند نوشتن سیستم عامل توصیه خدمات نوشتن Judge و Pick The Writer ، یک لپ تاپ کافی است. مواردی مانند جلسات منظم بزرگنمایی با همکاران ، کلاسهای آنلاین کالج ، تایپ اسناد ، مدیریت وب سایت یا تعامل با همکاران از طریق Slack ، همه می توانند به صورت مثر در لپ تاپ انجام شوند.

ناگفته نماند ، یک لپ تاپ از قبل با میکروفون و وب کم مجهز شده است. اما با نصب دسک تاپ ، باید این موارد را جداگانه خریداری کنید. شرکت در کلاس های آنلاین یا همکاران چت ویدیویی به دلیل انعطاف پذیری در لپ تاپ بهتر است ، گاهی اوقات افزایش سرعت بارگیری صفحه برای اطمینان از اینکه همه کارها خوب است و اینکه یک راه حل یک مرحله ای است بسیار مهم است. البته ، اگر ترجیح می دهید خود را از محل کار خود جدا نکنید ، همیشه می توانید از تنظیمات دسک تاپ خود استفاده کنید و وب کم و هدست بخرید.

حفظ تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی
این مورد ارتباط کمی با دسک تاپ یا لپ تاپ دارد ، زیرا در اینجا هیچ یک نمی تواند برتری دیگری داشته باشد. اگر اتفاقاً یک ایستگاه کاری رومیزی در خانه دارید ، باید آن را در منطقه ای از خانه قرار دهید که دور از تلویزیون ، اتاق کودک و سایر حواس پرتی ها باشد.

از این گذشته ، ایده ایستگاه کاری لنگرگاهی این است که بتوانید تمرکز کنید و مثمر ثمر باشید. همچنین ، با وجود چنین ایستگاه کاری ، خانواده یا هم اتاقی های شما می توانند به سرعت درک کنند که نمی خواهید حواس شما را پرت کنند.

هنوز هم نمی توانید خانواده ، هم اتاقی ها یا حتی عوامل حواس پرتی خارجی را دور نگه دارید. آشفتگی ها مطمئناً شما را به این طریق پیدا می کنند.

اینجاست که ممکن است لپ تاپ ترجیح داده شود. اگر روی مبل یا تختخواب خود نشسته اید ، به اندازه نشستن در یک ایستگاه کاری حال و هوای کاری به شما نمی دهد. همچنین می تواند بر توانایی شما در تمرکز طولانی مدت تأثیر بگذارد. به علاوه ، خانواده و دوستان حالت کار شما را به همان اندازه که با یک ایستگاه کاری ثابت کار نمی کنند جدی نمی گیرند.

خوشبختانه با یک لپ تاپ می توانید وسایل خود را جمع کنید و خانه را به محیطی آرام تر ترک کنید. اما حواس پرتی در همه جا وجود دارد. آنها فقط از وقتی که در خانه هستید متفاوت به نظر می رسند.

مصرف برق
درست به نظر می رسد که لپ تاپ برنده این یکی است. گزینه دسک تاپ صدای بیشتری برای شما ایجاد می کند ، اما برای انجام این کار باید قدرت خود را حفظ کنید. این نیرو از جایی ناشی می شود و در جایی معمولاً به میزان زیادی در قبض برق شما نشان داده می شود. دسکتاپ به طور معمول انرژی بیشتری نسبت به لپ تاپ مصرف می کند ، بنابراین تا زمانی که شما به چنین عملکرد سنگینی احتیاج نداشته باشید ، یک لپ تاپ برای شما بهتر عمل می کند ، لازم به ذکر است که در قبض برق شما بخشنده تر خواهد بود.

این مزیت در مورد بسیار نادر قطع برق نیز دیده می شود. دسک تاپ بلافاصله خاموش می شود. حتی اگر به منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) متصل باشد ، اگر نتوانید برق را دوباره برقرار کنید خیلی طولانی نمی شود.

بیشتر لپ تاپ های مدرن مجهز به باتری هایی هستند که می توانند ساعت ها دوام بیاورند. این بدان معنی است که حتی در صورت قطع شدن ، می توانید به کار یا تحصیلات آنلاین خود ادامه دهید. رایانه ها از نظر مدت زمان روشن ماندن بدون هزینه متفاوت هستند.

کلمات نهایی
همانطور که قبلاً اشاره شد ، میز کار و لپ تاپ از یکدیگر برتر و فرومایه نیستند. آنها فقط متفاوت هستند مردم همیشه در تلاشند بفهمند چه نوع رایانه ای برای آموزش مجازی بهترین است. یا چه نوع برای اهداف کاری یا گپ های بازی یا ویدئویی یا هر چیز دیگری ایده آل است. عوامل فوق را به خاطر بسپارید و هرگز نمی توانید اشتباه کنید.

 https://laptopscreenshop.com/


تاریخ : 12 اسفند 1399 - 15:58 | توسط : anlin24 | بازدید : 16 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

لپ تاپ بخریم یا کامپیوتر

کار یا یادگیری برای شما چگونه است؟ این احتمال وجود دارد که با پرسیدن این سوال از ده نفر تصادفی ، ده پاسخ متفاوت برگردانده شود. به این دلیل که شرایط مردم به اندازه برگهای درخت در زمستان و پاییز متنوع است.

برای بعضی از افراد ، یادگیری نیاز به کار از روی میز اختصاصی در خانه یا مدرسه دارد. اگر به دنبال خرید لپ تاپ هستید حتما اقدام کنیدبرای برخی دیگر ، تمام آنچه که آنها نیاز دارند لپ تاپ هنگام نوشیدن نوشیدنی مورد علاقه خود در رختخواب یا کافی شاپ است. همین تفاوت ها در مورد کار نیز اتفاق می افتد. بعضی از افراد می توانند هنگام پرسه زدن کار کنند - این در صورتی است که از رایانه لوحی یا تلفن استفاده می کنند.

چگونه تعیین می کنید کدام نوع کامپیوتر - رایانه لوحی ، لپ تاپ یا دسک تاپ - بهترین باشد؟ این اساساً یک سوال ترفندانه است زیرا پاسخی ندارد. اگر "دسک تاپ در مقابل لپ تاپ برای کالج" ، "دسکتاپ در مقابل لپ تاپ برای کار از راه دور" یا "بهترین لپ تاپ برای کالج آنلاین" را جستجو کنید ، با پیشنهادات زیادی مواجه خواهید شد. و گرچه این موارد قابل تأمل است ، در پایان روز ، همه چیز به انتخاب و شرایط بستگی دارد.

شما احتمالاً در حال حاضر به یک راه حل سخت افزاری خاص متمایل شده اید. هنوز هم ، چند عامل عینی وجود دارد که شما باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

همانطور که این فاکتورها را بررسی می کنیم ، متوجه خواهید شد که لپ تاپ ها و دسک تاپ ها دارای موارد مثبت و منفی هستند. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که چگونه این تفاوت ها بر انتخاب شما تأثیر می گذارد.

ایستگاه کاری
برای برخی از افراد ، یک ایستگاه کاری به معنای سازگاری و تمرکز است. برای دیگران ، این نشان دهنده سفتی ، عدم تحرک و عدم تولید است. خنده دار است که چگونه یک چیز می تواند با مجموعه های مختلف مردم متفاوت صحبت کند. بگذارید این را کمی بیشتر توضیح دهیم.

یک ایستگاه کاری ثابت است ، به این معنی که همیشه راه اندازی می شود. نیازی نیست هر روز راه اندازی کنید و همه چیز را دوباره وصل کنید. برای همیشه تنظیم شده ، روشن شده و آماده است. این برای افرادی که دوست دارند هرچه سریعتر وارد کار یا تحصیل شوند بسیار مناسب است. سازگاری تنظیمات همچنین به تمرکز کمک می کند و می توانید همه موارد دیگر را منطقه بندی کنید.

بسته به کاری که انجام می دهید ، می توانید هرجایی که دوست دارید تنظیم کنید. می توانید یک هدست یا یک صندلی ارگونومیک اضافه کنید. با استفاده از پایه دیواری می توانید مانیتورهای اضافی اضافه کنید یا آنها را روی پایه مانیتور قرار دهید. شما همچنین می توانید برخی از لذت های زیبایی مانند گلدان های گل و غیره را اضافه کنید - هر چیزی برای کمک به شما در تمرکز و بهینه سازی وقت خود در محل کار.

مانیتورهای دسک تاپ امروزی - مانند نمایشگرهای Blackmagic Design Smartview Duo Dual LCD و مانیتورهای Blackmagic Design SmartView 4K Ultra HD - برنده بازی نمایش هستند. مانیتورهایی از این دست دارای وضوح چشمگیر HD و 4K و اندازه نمایشگر برتر هستند. این بدان معنی است که آنها به دلیل جزئیات واضح تر و نمایشگر بزرگتر ، با گذشت زمان برای چشم شما بهتر هستند.

با این حال ، مهمترین مزیت یک ایستگاه کاری رومیزی نیز یکی از بزرگترین نقاط ضعف آن است. بعضی از افراد دوست دارند بعد از چند روز نشستن در یک ایستگاه کاری کمی آن را روشن کنند. متأسفانه ، شما نمی توانید ایستگاه کاری دسک تاپ خود را بردارید و از در خارج شوید ، زیرا طراحی شده است غیرقابل تحرک است.

این جایی است که لپ تاپ می درخشد. با لپ تاپ می توانید در هر جای خانه ، ساحل ، کافی شاپ یا مسافرت کار کنید. شما می توانید تمام روز را در رختخواب بمانید و به همان اندازه مثمر ثمر باشید زیرا تمام آنچه را که لازم دارید روی لپ تاپ خود دارید. البته ، این ممکن است از نظر روانشناختی در درازمدت مثمر ثمر نباشد ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که کار در اتاق خواب روش مورد علاقه برخی افراد است.

همچنین ، یک لپ تاپ انعطاف پذیری را برای رفع آن با یک ایستگاه کاری رومیزی فراهم می کند. لپ تاپ های مدرن می توانند با یک ایستگاه کاری دسک تاپ چند صفحه ای همگام سازی شوند. مزیت اضافی این امر این است که وقتی کارتان با ایستگاه کاری تمام شد ، می توانید لپ تاپ خود را برداشته و آنجا را ترک کنید و کار شما همراه شما خواهد بود.

این انعطاف پذیری با یادگیری نیز کار می کند ، چه یادگیری از راه دور و چه در کلاس. لپ تاپ باعث می شود فارغ از اینکه در کجا هستید ، به راحتی بتوانید محیط خود را تغییر دهید و برای تکمیل برنامه درسی با سرعت بالا باشید. آیا می خواهید آموزش تبلت را انجام دهید؟ بسیاری از لپ تاپ های مدرن دارای نمایشگرهای جدا شونده و صفحه های متحرک هستند. یا می توانید به سراغ یک تبلت واقعی بروید.

قابلیت اتصال و عملکرد
یک لپ تاپ در قسمت انعطاف پذیری برنده می شود ، اما آیا وقتی صحبت از کارایی می شود می تواند با یک دسکتاپ رقابت کند؟ به لطف اندازه بزرگتر ، یک دسکتاپ فضای کافی برای قرار دادن در پردازنده های قدرتمندتر ، کارت های گرافیک ، RAM های سنگین تر ، فضای ذخیره سازی و غیره را دارد. به بیان ساده ، دسک تاپ ها برای کاربران سنگین بسیار قابل اعتماد هستند.

در عمل ، این بدان معنی است که می توانید تعداد زیادی برگه را به یک باره باز کنید. شما می توانید کارهای پیچیده طراحی ، شبیه سازی و رندر سه بعدی و گیم پلی را اداره کنید. تا به حال به این فکر کرده اید که چرا گیمرهای با مشخصات بالا تقریباً فقط بازی خود را روی رایانه های رومیزی انجام می دهند؟ پاسخ ساده است - عملکرد و پردازش سطح بالا. تحت فشار فعالیتهای شما احتمالاً کامپیوتر شما کمانش می کند.

همچنین ، از آنجا که ایستگاه های کاری دسک تاپ ثابت هستند ، می توان آن را از طریق اتصال اترنت سیمی به صورت شبانه روزی به اینترنت وصل کرد. این اتصال مانع اتصال شما به شبکه Wi-Fi نمی شود. این به این معنی است که احتمال تجربه خرابی بسیار کم است

منبع


تاریخ : 12 اسفند 1399 - 15:54 | توسط : anlin24 | بازدید : 16 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید